[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Discutii » Subiecte diverse » Constient sau inconstient?
Constient sau inconstient?
EronData: Sâmbătă, 07/11/2009, 7:30 PM | Mesaj # 1
Generalisim
Grup: Administrator
Mesaje: 70
Reputaţie: 10
Status: Offline
Crezi ca dupa ce omul moare se duce in iad sau in rai?Sau poate crezi ca dupa moarte oamenii devin fantome?Ce parere ai?
 
yullianData: Marţi, 17/11/2009, 0:45 AM | Mesaj # 2
Soldat
Grup: Utilizator
Mesaje: 42
Reputaţie: 1
Status: Offline
Nimeni nu poate sti cu adevarat ce se intampla. Unii oameni spun ca se duc in nefiinta, alti ca ajung in rai sau in iad(in functie de pacatele lor). Eu spun ca nu avem cum sa stim ce se intampla cu noi dupa moarte.
 
EronData: Marţi, 17/11/2009, 10:17 PM | Mesaj # 3
Generalisim
Grup: Administrator
Mesaje: 70
Reputaţie: 10
Status: Offline
Ba da, avem de unde sa stim.Si iti spun repede raspunsul, dar nu stiu daca o sa ma crezi(daca crezi ca Biblia contine numai adevarul, atunci o sa ma crezi).In Biblie spune ca cei ce mor nu stiu nimic, sunt in stare de inconstienta.Daca cei morti ar ajunge fie in iad, fie in rai, atunci ce rost ar mai avea o revenire a lui Isus, daca deja toti oamenii morti si-au primit rasplata?Deci aceasta ipoteza cade.Eu cred ca Biblia este adevarata in procent de 100%, deci cred ca oamenii sunt in nefiinta.
 
yullianData: Marţi, 19/10/2010, 1:52 PM | Mesaj # 4
Soldat
Grup: Utilizator
Mesaje: 42
Reputaţie: 1
Status: Offline
Tu iti dai seama ca Biblia este doar o carte? Si de ce esti atat de sigur ca este 100% adevarata? Pentru ca asa te-au invatat ai tai, sau pentru ca asa ti s-a spus sa crezi? Am citit si eu niste citate din Biblie si unele mi se pareau chiar absurde
 
EronData: Sâmbătă, 25/12/2010, 2:47 PM | Mesaj # 5
Generalisim
Grup: Administrator
Mesaje: 70
Reputaţie: 10
Status: Offline
Dar tu de ce esti atat de sigur ca este peste 80% falsa(banuiesc ca cu cat din Biblie este de acord stiinta esti si tu)?Cand eram mic asa imi spuneau ai mei, dar acum pot sa judec si singur, intrucat am citit-o.Dar tie cine ti-a spus ca este falsa?Asa ti-a spus vreun ateu de pe net, sau asa crezi tu dupa ce ai citit-o?Acele citate ai vrea sa mi le spui si mie?Astept.
Si inca ceva.Stiu si eu unele citate care daca nu cunosti pot sa ti se para deplasate.Tocmai de aceea e bine sa citesti toata Biblia.
 
Forum » Discutii » Subiecte diverse » Constient sau inconstient?
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: